Ders KitaplarıKitap İndir

40 Seansta Matematik TYT PDF

Okyanus Yayınları Kitabı Soru Çözümleri Kolay Matematik

Matematik üzerine yazılmış olan bu kitap, 40 seansta bu dersi anlayabilmenin yollarını sunar. Okyanus yayınları tarafından basılmıştır. 40 seansta Matematik öğreten kitabın basım tarihi ise 2017 senesinin 26 Ekim tarihidir. 416 sayfadan oluşan bu kitap, oldukça geniş bir bilgi birikimi sunar. Yükseköğretim Kurumları Sınavı baz alınarak hazırlanmış olan kitapta, sınavda öğrencilerin ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler yer almaktadır.

Ayrıca üniversite sınavının ilk aşaması olarak adlandırılan TYT kısmı için de ihtiyaç duyulan bilgilere bu kitaptan ulaşmak mümkündür. Kitap, 2018-2023-2023 seneleri öğrencileri açısından tercih edilebilir. Kitabı pdf olarak indirebilir ve faydalanmaya başlayabilirsiniz. Başlangıç aşamasında olanlar için de ideal bir seçenektir. Bu noktada matematiğe yeni giriş yapanların oldukça fayda sağlayabileceği bir kitap olduğunu söyleyebiliriz.

40 Seansta Kolay Matematik Kitabının İçeriği

Kitabın içerik kısmı ile ilgili olarak öncelikle temel düzeyde matematik bilgisi olanlara hitap edildiğini söyleyebiliriz. Bu noktada matematiğe henüz başlamış olan öğrenci için de oldukça uygun bir anlatıma sahiptir. Kitabın içerisinde konu anlatımlarına başvurulmuş ama bu anlatımlı kısımlar özet şeklinde anlaşılır tutulmuştur. Dolayısıyla konuların özüne-temel bilgilerine yer verildiğini söylemek mümkündür. Bu açıdan da matematik dersine yeni başlamış kişiler için ideal bir kitap olarak önerilir.

Paragrafik PDF başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Kolay bir anlatımı olan kitabın Okyanus Yayınları gibi bilindik bir isim tarafından basılmış olması da güven verir. Bu anlamda üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere birer başlangıç noktası ve kaynak belirler. Kitap içerisinde konulara dair temel bilgiler sunulmasının yanı sıra ayrıca sorular ve soru çözümleri de yer almaktadır. Bu sorular ve çözümleri sayesinde öğrenciler, iyi bir pratik yapma olanağına da sahip olur. Henüz işledikleri konular üzerine sorular ve soru çözümleri sunuluyor olması sayesinde öğrenciler, yeni öğrendikleri konuyu pekiştirme imkânı da bulurlar.

40 seansta matematik tyt pdf
40 seansta matematik tyt pdf öğrencilerin kitabı 9. sınıf / 10. sınıf / 11. sınıf / 12.sınıf

Kimlere Hitap Ediyor?

Kitabın temel düzeyde bir matematik anlatımı olduğunu belirtmiştik. Bu anlamda matematik dersine yeni başlangıç yapacak olan öğrencilere hitap ettiğini söyleyebiliriz. Ancak bununla beraber üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler açısından da TYT sınavı için bir ön hazırlık oluşturur.

40 Seansta Matematik isimli kitabın, 9.sınıf / 10.sınıf / 11.sınıf / 12.sınıf öğrencileri açısından da iyi birer kaynak olacağını söyleyebiliriz. Bu öğrenciler, okulda görmüş oldukları ama tam kavrayamadıkları konuları, kitap üzerinden takip edebilir ve pekiştirme şansına kavuşabilirler.

40 Seansta Matematik PDF indir

indirme liki
Kırık Link Bildiriminde Bulun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Merhaba, Sitemiz masraflarını reklamlardan karşılayabilmektedir. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.