Mobil Uygulama İndirGenel

APK Nasıl İndirilir? APK Nasıl Kurulur?

APK, İngilizce “Android Package Kit” kelimelerinin kısaltmasıdır. APK android sisteminde uygulamaları yüklemekte ve dağıtmakta kullanılır. APK dosyası ise android bir cihaza uygulama yüklemek için gereken tüm dosyaların bir arada bulunduğu dosyadır. APK dosya sayesinde, Google Play üzerinde bulunmayan uygulamaları telefonunuza kolaylıkla yüklemek mümkündür. APK dosyalarını dilediğiniz gibi değiştirebilir ve işleyebilirsiniz. APK dosyaları, erişilemeyen uygulamalar için avantajlıdır fakat yazılımları 3. kişiler tarafından oluşturulduğu için dezavantajları da bulunur. APK uygulamalar indirilirken güvenliğe önem verilmezse, bu durum kişilere belirli zararlar verebilir.

APK dosyası, uygulamayı kullanırken kişiyi özgür bıraktığı için oldukça avantajlıdır. Kullanıcılar, APK uygulamaları kullanırken herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmazlar. Eğer Android telefonunuza ücretli bir uygulama indirmek istiyorsanız, APK dosyası olarak indirdiğinizde herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. APK dosyalarının kullanıcılara sağladığı en büyük avantaj; herhangi bir ücret, reklam ve zaman kısıtlaması bulunmamasıdır. 

Peki ya APK indirmenin dezavantajları nelerdir?

APK dosyaları uygulamanın tıpatıp aynısı olmasına rağmen orijinalleri kadar güvenli değildir. APK dosyalarının cihazda arka planda neler yapabildiği  ve nelere erişebildiği bilinmediği için veri güvenliği açısından problemlere yol açabilir. Eğer APK uygulamanızı güvenilirliği düşük bir internet sitesinden indirirseniz cihazınıza virüs bulaşabilir. Bu sebeple APK dosyalarını indirirken dikkatli olmak gerekir.

APK Dosyası Nasıl İndirilir?

Bir mobil cihaz kullanıcısının APK uygulamaları indirmeyi bilmesi tüm uygulamalara erişebilmesi için birçok avantaj sağlayacaktır. APK nasıl indirilir sorusuna verilebilecek en doğru yanıt, internet üzerinden arama yapmaktır fakat bu aramaları yaparken cihazınıza zarar verebilecek dosyalara dikkat etmeniz gerekir. Mobil uygulama indirme işlemi sırasında cihazınıza zarar vermekten kaçınmak için araştırma yaparak güvenilir sitelerden APK indirme işlemini yapabilirsiniz. APK dosyalarını indirmek için 7/24 indir sitesini güvenle kullanabilirsiniz. 7/24 indir üzerinden indirdiğiniz APK uygulamaları cihazınız için hiçbir tehdit ve virüs riski oluşturmaz.

APK Nasıl Kurulur?

APK Dosyası Nasıl Kurulur?

Eğer android cihazınıza bir APK dosyası kurmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek dosyanın kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

  • Cihazınıza kurmak istediğiniz APK dosyasını indirin.
  • Dosyayı indirdikten sonra ayarlar sekmesine gidin.
  • Güvenlik sekmesine tıklayın.
  • “Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver.” seçeneğine tıklayın.
  • APK dosyasının üzerine tıklayarak kuruluma başlayın.

APK dosyası kurulum aşamasında, ilk olarak güvenilir bir internet sitesinden APK dosyasını indirin. İndirdiğiniz APK dosyasının güvenilir bir siteden indirilmiş olması, cihaz sağlığınız için oldukça önemlidir. APK indirme işleminden sonra, cihazınıza virüs bulaşması sizin için oldukça üzücü bir durum haline gelebilir. Android cihazınıza, istediğiniz APK dosyasını indirdikten sonra ayarlar bölümüne giderek güvenlik seçeneğini bulun. APK dosyasını kurmak için güvenlik sekmesinden bilinmeyen kaynaklara izin vermeniz gerekir. Eğer bu izin işlemini gerçekleştirmezseniz APK dosyanızın kurulumunda problem oluşacaktır. Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra APK dosyasının üzerine tıklayarak kurulumu tamamlayabilir, uygulamanızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kırık Link Bildiriminde Bulun

Enes

olmasada olurmuş atmasana ziyaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Merhaba, Sitemiz masraflarını reklamlardan karşılayabilmektedir. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.