Ders KitaplarıKitap İndir

Hibbeler Statik Pdf Türkçe

Mühendislik Mekaniği R.C. Hibbeler Statics 7.Baskı

Hibbeler Statik Pdf kitabı her mühendisin elinin altında bulunması gereken bir kitaptır. Bu kitabın 7.basımının Türkçe’ sini sizlerle paylaştık. Mühendislik mekaniği kitapları arasından en çok tercih edilen kitaplardan biridir. Mühendislik öğrencileri için bu kitap statiğin teorisi ve uygulamalarını açık ve detaylıca sunmaktadır.

R.C. Hibbeler Statik Kitabı Hakkında

Bu kitabın temel amacı, öğrencilere mühendislik mekaniğinin teori ve uygulamalarını açık ve ayrıntılı bir şekilde sunmaktır. Kitap bir çok öğretim üyesi ve yazarın öğrencilerinin yorumlarıyla ve eleştirileriyle şekil almıştır. Kitaptaki bir çok problem mühendislikte karşılaşılabilecek türden gerçekçi durumları ele almıştır. Bu gerçekçi tutumla mühendislik mekaniğine ilgiyi arttırmak ve problemleri fiziksel tanımından mekanik ilkelerin uygulanabileceği bir modele idealize etme becerisinin geliştirilmesi için bir araç olması sağlanmıştır. Geliştirilen mühendislik becerisiyle bir probleme yaklaşım ve mühendislik öngörüsünün artışı hedef alınmıştır.

Bu elinizdeki yedinci baskı birçok yenilik içermektedir. Kitaptaki konuların sırası aynı kalmakla birlikte, bazı konuların ayrıntıları genişletilmiş, bazı örnekler değiştirilmiş, bazılarının yerine yenileri konulmuştur. Mekanik problemleri denklemleri uygulanırken, gerekli olduğunda, serbest cisim diyagramı çizimine büyük önem verilmiş ve uygun koordinat sistemi seçimi ve vektör bileşenlerinin karşı gelen işaretlerinin belirlenmesinin önemi vurgulanmıştır.

Mühendislik Mekaniği Problemleri

Kitaptaki problemler mühendislikte karşılaşabilecek gerçekçi durumları resmetmektedir. Bu gerçekçiliğin öğrencinin mühendislik mekaniğine ilgisini arttıracağı ve böyle bir problemi fiziksel tanımından mekanik ilkelerle çözülmesi için çalışılmıştır. Problemlerde kullanılacak sayısal yöntemlere basitçe değinilmiştir.

Hibbeler Statik Pdf İndir

indirme liki

Ek Bilgilendirme

  • Kitap boyunca tüm metrik birimler kullanılmıştır.
  • Kitaptaki problemler zorluk sırasına göre dizilmiştir.
  • Her dört problemden sonuncusu harç olmak üzere tüm problemlerin cevapları kitap arkasında mevcuttur.
  • Kitabın çözümleri hibbelerin resmi sitesinde mevcuttur. Kitabın çözümlerini görmek için tıklayınız.
[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Hibbeler Statik Pdf Kitabının Faydaları Nedir?” answer-0=”Mühendislik mekaniği problemleri teorisini özümsemek ve problemlere mühendislik öngörüsü ile yaklaşmak” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Problemler Nasıl Sıralanıyor?” answer-1=”Hibbeler mekanik kitabında problemler zorluk derecesine göre sıralanmaktadır.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]
Kırık Link Bildiriminde Bulun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Merhaba, Sitemiz masraflarını reklamlardan karşılayabilmektedir. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.