Ders KitaplarıKitap İndir

Thomas Calculus 11.Baskı Türkçe İndir

2.Ciltlik Matematik Kitabı 11.Th Edition

Thomas Calculus Kitap bilgileri

Kitap Adı : Thomas Calculus 1

Yazarı : George B. Thomas

Konu : Bilim – Mühendislik – Matematik

Dil : Türkçe

Çeviri : Recep Korkmaz

Thomas Calculus Kitabının İçeriği

Thomas Calculus matematik derslerinizde sizlere en çok fayda sağlayacak kaynaklardan biridir. Thomas Calculus kitabının 11. basımını önceki basımların tarzını yansıtmaya devam etmiştir. Özellikle üniversitelerimizde, mat1 ve mat2 derslerinde bu kitap çok fazla önerilmektedir. Anlaşılabilirlik açısından sade ve net bilgiyi bu matematik kitabında bulacağınızı düşünüyoruz.

kitabın yazarlarından biri olan George Thomas “Kitabı, olabileceği kadar açık ve kesin olarak yazmaya çalıştık.” sözleri ile kitabın anlaşılabilirliğini ele almıştır. Bu bilgilere ek olarak kitap ile müfredat programı bağdaşması için yeniden yapılandırılmıştır. Mühendisler ve bilim adamları için kullanışlı, anlaşılabilir bir kalkülüs kitabı hazırlanması için çalışılmıştır.

On birinci basımda kitabın hedefi sadece kalkülüs yöntemleri ve uygulamalarını baz almayarak matematiksel düşünme yöntemlerini de empoze etmektedir. Alıştırma ve örneklerle matematiksel kabiliyeti geliştiren ve matematiksel teoriyi destekleyen bu kitap anlaşılabilirlik bakımından da en üst düzeye çıkarılması amaçlanmıştır.

Bu sayede kitabı okuyan kişi, matematiksel konularda daha iyi ve doğru bir çözümlemeyle probleme yaklaşması temenni edilmiştir. Bu kitapla kalkülüs uygulamalarından sonra diferansiyel denklemler, lineer cebir ve ileri analiz derslerinize daha iyi hazırlanabilirsiniz.

Thomas Calculus Kitabı Kimler İçindir?

Thomas calculus kitabı başlangıç seviyesinde bir kalkülüs kitabı olduğu için her seviyeden öğrenciye hitap etmektedir. Üniversitelerde verilen kalkülüs temeli genellikle bu kitap ile sağlanmaktadır.

Hangi üniversite bölümleri bu kitabı okumalıdır?

Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Mühendislik, İstatistik, Ekonomi gibi bölümlerde okuyan öğrencilerin bu kitabı okuması gereklidir.

Thomas Calculus 11.Basım Türkçe İndir

indirme liki

Cilt 1 İndirCilt 2 İndir

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Thomas Calculus Ne Kitabı?” answer-0=”Temel kalkülüs kitabıdır. Matematik derslerinde kullanılır.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Thomas Kalkülüs Kitabını Kimler Kullanabilir?” answer-1=”Üniversite öğrencileri genellikle mühendislik öğrencileri ve sayısal bölümler kullanır.” image-1=”” headline-2=”h2″ question-2=”Kitabın İçeriği Nedir?” answer-2=”Temel Matematik” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

 

Kırık Link Bildiriminde Bulun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Merhaba, Sitemiz masraflarını reklamlardan karşılayabilmektedir. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.