Ders KitaplarıDers Notları İndirKitap İndir

YKS Kitap PDF İndir

YKS Önerileri Çılmış Sorular En iyi Set 2022

Üniversite sınavı, iyi ve düzenli bir şekilde hazırlanılması gereken bir sınavdır… Bu noktada doğru kaynak da oldukça önemli oluyor. Alanında en iyi olan YKS kitapları ise öğrencilerin tüm ihtiyacını karşılayacak düzeyde. Biliyorsunuz ki üniversite sınavlarının birinci aşaması TYT şeklinde geçiyor. Bunun açılımı ise “Temel Yeterlilik Testi” şeklindedir. Bu aşamadan iyi geçebilmek için ise öğrenciler sık sık TYT deneme sınavlarına başvurmalıdır. Bu sınav denemeleri sayesinde öğrenci, kendinde konu eksiklerini fark edebilir ve bu konular üzerine çalışmalarını sürdürebilir. Burda sizlerle YKS kitap PDF seti paylaştık.

YKS çıkmış sorular üzerinden Türkçe, Tarih, Matematik, Coğrafya, Felsefe, Geometri ve Din Kültürü gibi pek çok derste eksiklerinizi giderebilirsiniz. Bu noktada bu eğitim için sunulan materyalleri pdf şeklinde indirebilir ve rahat şekilde üzerinden çalışabilirsiniz.

TYT Sınavı Türkçe Dersi Konuları

TYT sınavında Türkçe dersi üzerine 40 tane soru karşınıza çıkar. Türkçe dersi kapsamında sorulan sorularda genelde okumaya ve anlamaya dayalı olan bir mantık takip edilir. Dolayısıyla hızlı okuyabilen ve hızlı kavrayabilen öğrenciler, Türkçe dersi alanında soruları çözme konusunda bir adım daha öne geçebilmiş olur. Ayrıca 2023 TYT sınavı kapsamında Türkçe dersinde çözülen soru sayısı, sınav puanı açısından büyük bir katkı sağlamaktadır.

TYT Sınavı – YKS Matematik Dersi Denemeleri İndirebilirsiniz!

TYT sınavında sorulacak sorulardan bir bölümü de Matematik dersi için ayrılmıştır. Bu ders üzerine üniversite sınavında toplam 40 tane soru çıkmaktadır. Dolayısıyla ders üzerine eksiklerinizi fark edebilmeniz ve çalışma yapabilmeniz için YKS matematik dersi denemelerini set olarak indirebilir ve üzerinden çalışmaya devam edebilirsiniz. Konu açıklarınızı kapatmanız, sınav sonucunuz açısından da oldukça önemlidir. Bu alanda Matematik üzerine çıkacak olan sorulardan toplam 10 ila 12 tanesi de geometri dersinden çıkmaktadır. Dolayısıyla sınav puanı açısından YKS kitapları ve deneme sınavları, uzmanların önerileri arasında dile getirdiği bir konudur. Çıkmış sorular üzerinden çalışılmasının sınav sonucuna büyük katkısı olacağı sık sık gündeme getirilmektedir.

Rüştü Bayındır Paragraf PDF başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

TYT Sınavında Dersler İçin Soru Dağılımı

TYT sınavında her ders için ayrı bir soru dağılımı söz konusudur. Üniversite sınavında ilk aşamayı oluşturan TYT içerisinde farklı dersler için farklı sayılarda sorular sorulur. Buna göre en fazla soru sayısı, Türkçe ile Matematik derslerine aitken genel soru dağılımı şu şekilde karşınıza çıkar:

  • Temel Matematik Dersi: 40 adet soru,
  • Temel Türkçe Dersi: 40 adet soru,
  • Fizik Dersi: 7 adet soru,
  • Kimya Dersi: 7 adet soru,
  • Biyoloji Dersi: 6 adet soru,
  • Din Kültürü Dersi: 5 adet soru,
  • Felsefe Grubu Dersi: 5 adet soru,
  • Tarih Dersi: 5 adet soru,
  • Coğrafya Dersi: 5 adet soru.

YKS Kitap PDF Seti indir

indirme liki

Palme AYT Ekstra 25 Biyoloji Deneme Kitap PDF indir

Endemik 12 AYT Matematik Deneme PDF indir

Palme 30 TYT Kimya Deneme PDF indir

Palme TYT Biyoloji 30 Deneme PDF indir

indirme liki

PRF Elit Karma TYT 8 Fasikül Deneme Kitap PDF indir

Ankara Yayıncılık TYT 5 Genel Deneme PDF indir

Şenol Hoca Alıştırmalarla Matematik PDF indir

indirme liki

Metin TYT Boss 3 Genel Deneme Kitap PDF indir

Kırık Link Bildiriminde Bulun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Merhaba, Sitemiz masraflarını reklamlardan karşılayabilmektedir. Lütfen reklam engelleyicinizi kapatınız.